TMMOB Yasasında Yapılmak İstenen Değişiklik Hakkında TMMOB Tarafından İmza Kampanyası Başlatılmıştır PDF Yazdır e-Posta

TMMOB YASASINDA YAPILMAK İSTENEN DEĞİŞİKLİK HAKKINDA TMMOB TARAFINDAN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTIR.

Bilindiği üzere; Üst birliğimiz olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği‘nin (TMMOB) yasasında hükümet tarafından değişiklikler yapılmak istenmektedir. Önümüzdeki günlerde meclise sunulacak olan Torba Yasa ile yapılmaya çalışılan değişiklikle; TMMOB ve Odalar etkisiz hale getirilmeye, yetkileri bakanlığa bağlanmaya ve örgütümüzün bütünlük yapısı parçalanmaya çalışılmaktadır.

Mesleğimizin, meslektaşlarımızın ve halkımızın ortak değerleri olan kentlerimizi, doğal kaynaklarımızı ve bağlı olduğumuz meslek odalarımızı korumak ve sahip çıkmak için; önceden olduğu gibi TMMOB ve Odaları etkisizleştirmeye çalışan bu yasa değişikliğine karşı da yine aynı kararlılıkla, Odamızın tüm birimleri ve üyelerimizle birlikte mücadele edeceğiz.

Bu haklı mücadelemizde kamuoyu bilgilendirilmesinin yapılması ve desteğinin sağlanması amacıyla TMMOB tarafından bir imza kampanyası başlatılmıştır. Mesleğimize ve örgütümüze sahip çıkmak için gücümüze güç, sesimize ses olmak üzere üyelerimizi www.tmmob.org.tr adresinden ulaşabileceğiniz imza kampanyasına katılarak birlik olmaya davet ediyoruz.

 

Not: İmza kampanyası elektronik ortamda gerçekleştirilmekte olup, kampanyanın gerçek kişiler üzerinden yürütülmesi için her üye kendi meslek odasını seçerek, üye sicil no.su ve e-mail adresini girerek kampanyaya katılabilmektedir.

İmza kampanyası ile ilgili tüm kayıtlar TMMOB tarafından saklanacak olup başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

 

Avrasya Tüneli Raporu

3. Köprü Raporu

XII. Dönem Çalışma Raporu

Taksim Dayanışması

Web

Facebook

Twitter

Şu anda 10 konuk çevrimiçi

Çalışma Yaşamı ve Özlük Haklarımız

Hukuk Danışmanlığı

Bilgilendirme Kitapçığı

SONUÇ BİLDİRGESİ

TMMOB 3. İSTANBUL KENT SEMPOZYUMU

Bize Ulaşın

Cihannüma Mah. Akdoğan Sok. Başar Apt. No:30 Daire:6-7

Beşiktaş / İSTANBUL

e-Posta: spoist@spoist.org

Telefon: Tel:(0212) 275 43 67 & (0212) 288 99 60

Belgegeçer: Faks:(0212) 2729119